بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/09/30 - 13:19
  • - تعداد بازدید: 141
  • - تعداد بازدیدکننده: 131
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان:

تقویت ارتباط جریان نخبگی و علمی در استان‌ها در دستور کار بنیاد ملی نخبگان است

باقری‌مقدم با بیان اینکه برگزاری نشست‌های نخبگانی یک رویداد نیست بلکه باید به آغازی برای یک جریان‌سازی تبدیل شود، تأکید کرد: ارتباط مداوم نخبگان بومی و مسئولان استانی باید با محوریت بنیاد نخبگان استان شکل بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامه برگزاری برنامه‌های نخبگانی و با هدف برقراری ارتباط هدفمند میان جامعۀ نخبگانی با مسئولان استانی، نشست هم‌اندیشی نخبگان و مستعدان برتر زنجانی مقیم تهران با محسن افشارچی؛ استاندار زنجان، مصطفی طاهری؛ نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی و ناصر باقری مقدم؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

ناصر باقری مقدم؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در بخشی از این نشست گفت: بنیاد ملی نخبگان در دور جدید فعالیت‌های خود در کنار رویکردهای قبلی مانند توانمندسازی و حمایت از مستعدان برای رشد و شکوفایی، به موضوع نقش‌آفرینی جامعه نخبگانی در حل مسئله نیز تأکید دارد.

وی افزود: واقعیت این است که بسیاری از نخبگان بومی استان‌ها به کلانشهرها مهاجرت کردند که البته این موضوع دلایل مختلفی دارد. این مهاجرت سبب شده تراکم نخبگانی در استان‌ها کم شود و این در حالی است که مسائل استان‌ها باید توسط نخبگان بومی همان استان حل شود.

باقری‌مقدم اضافه کرد: در این نشست‌ها مسئولان استانی با ظرفیت‌های منحصربه‌فرد نخبگان استان خود آشنا می‌شوند؛ از طرف دیگر جامعه نخبگانی نیز برای حل مسائل بومی ترغیب و تشویق می‌شود.

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: مهاجرت به کلانشهرها نوعی از مهاجرت نخبگانی است که سبب می‌شود بخش زیادی از مشکلات استان‌ها و شهرهای دیگر به دلیل عدم‌حضور فعال و نخبگان حل‌نشده باقی بماند. برگزاری این نشست‌ها سبب می‌شود ارتباطات خوبی میان نخبگان مقیم تهران با مسئولان استان‌ها به خصوص استانداری‌ها ایجاد و این ارتباط جریان نخبگی و علمی در استان‌ها را احیا کند.

وی با بیان اینکه برگزاری نشست‌های نخبگانی یک رویداد نیست بلکه باید به آغازی برای یک جریان‌سازی تبدیل شود، تأکید کرد: ارتباط مداوم نخبگان بومی و مسئولان استانی باید با محوریت بنیاد نخبگان استان شکل بگیرد.

 

فیلم| نشست نخبگان و مستعدان‌برتر زنجانی مقیم تهران با استاندار زنجان و قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان


***
ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 162757
کلمات کلیدی
مدیر زنجان
خبرنگار

مدیر زنجان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید