بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/05/31 - 07:40
  • - تعداد بازدید: 229
  • - تعداد بازدیدکننده: 220
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس‌ بنیاد نخبگان استان زنجان خبر داد؛

شش واحد تولیدی و صنعتی استان زنجان متقاضی جذب ۶۴ دانشجو در قالب طرح بورسیه صنعتی

رئیس‌ بنیاد نخبگان استان زنجان گفت: شش واحد تولیدی در این استان متقاضی جذب ۶۴ دانشجو در قالب طرح بورسیه صنعتی از مهرماه امسال شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد نخبگان استان زنجان؛ سیف اله رسولی از جذب ۶۴ دانشجو در قالب طرح بورسیه صنعتی در 6 واحد تولیدی و صنعتی استان زنجان از مهرماه سال جاری خبر داد.

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان با بیان اینکه این واحدها در ۱۵ کد رشته دانشجوی بورسیه جذب می کنند، افزود: علاقمندان در مرحله انتخاب رشته می توانند کد رشته های دارای بورسیه صنعتی را انتخاب کنند. وی به شرایط انتخاب کدرشته های بورسیه دار صنعتی اشاره کرد و ادامه داد: متقاضیانی که رتبه کشوری آنان زیر ۲ هزار بوده و یا در رتبه آزمون سراسری جزو ۱۰ درصد استان خود باشند می توانند اقدام به انتخاب این کدرشته ها کنند.

دکتر سیف اله رسولی گفت: تعیین نفراتی که جزو ۱۰ درصد رتبه های برتر هر استان هستند از طریق سیستم محاسباتی سازمان سنجش انجام می شود و ممکن است افرادی با وجود اینکه رتبه کشوری آنان بالاتر از ۲ هزار است نیز در این شرایط حائز شرایط باشند، از این رو توصیه می کنیم دانش آموزان در صورت علاقمندی، کد رشته های دارای بورسیه صنعتی را بر حسب علاقه در بین اولویت های خود قرار دهند.

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان ضمن اعلام اینکه پذیرش دانشجویان در طرح بورسیه صنعتی از طریق آزمون سراسری و به صورت نیمه متمرکز انجام می شود، ادامه داد: امسال شرکت های ایران ترانسفو، توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو)، شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک، صنایع برق سیم و کابل نور، یاشیل قطره و گل های دشت آندیا در استان زنجان متقاضی جذب دانشجوی بورسیه در قالب طرح بورسیه صنعتی شدند. ایشان با بیان اینکه جذب دانشجویان در واحدهای تولیدی در طرح بورسیه صنعتی به صورت تضمین مشروط است، خاطرنشان کرد: در فرآیند تحصیل دانشجو در طول تحصیل هر هفته یک تا یک و نیم روز نیز در واحد صنعتی حضور خواهد یافت و البته بابت این حضور بنیاد نخبگان ۲ و نیم میلیون تومان به دانشجو پرداخت می کند و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان هم از طرف واحد صنعتی به دانشجو پرداخت می شود که در مجموع رقم پرداختی به سه میلیون تومان می رسد؛ بیمه دانشجویان نیز در این طرح با تمهیداتی انجام می شود.

وی اظهار کرد: اگر واحد تولیدی از حضور دانشجو در محیط کار و دانشگاه و فعالیت آموزشی و تحصیلی وی رضایت داشته باشد، بورسیه صنعتی برای سال های دوم و سوم هم ادامه پیدا می کند و در نهایت پس از پایان تحصیلات، دانشجو به صورت قطعی جذب واحد تولیدی می شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان گفت: خدمت سربازی دانشجویان پسر نیز در این طرح لحاظ شده است به این صورت که دانشجویان فاقد کارت پایان خدمت، اگر در این طرح رضایت دانشگاه و صنعت را بتوانند تا انتهای سال سوم تحصیل کسب کنند، خدمت سربازی آنان نیز در همان واحد صنعتی انجام می شود، حتی اگر واحد تولیدی متعلق به بخش خصوصی باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید:

جزئیات طرح توسعۀ بکارگیری دانشجویان مستعد تحصیلی در واحدهای اقتصادی کشور (طرح بورسیه صنعتی)

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 166919
کلمات کلیدی
مدیر زنجان
خبرنگار

مدیر زنجان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید