بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/09/30 - 13:16
  • - تعداد بازدید: 36
  • - تعداد بازدیدکننده: 34
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان:

نشست‌های هم‌ا‌‌ندیشی زمینه شبکه‌سازی نخبگان را فراهم می‌کند

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان، نقش‌آفرینی نخبگان غیرمقیم استان زنجان خاصه آن دسته از نخبگانی که در تهران ساکن هستند، در چرخه خدمت‌رسانی به استان را بسیار ویژه توصیف کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامه برگزاری برنامه‌های نخبگانی و با هدف برقراری ارتباط هدفمند میان جامعۀ نخبگانی با مسئولان استانی، نشست هم‌اندیشی نخبگان و مستعدان برتر زنجانی مقیم تهران با محسن افشارچی؛ استاندار زنجان، مصطفی طاهری؛ نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی و ناصر باقری مقدم؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

در بخشی از این نشست، رسولی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان با اشاره به غنای بالای جامعه نخبگانی در استان زنجان، گفت: این جامعه می‌تواند اثرگذاری بسیار مطلوبی در مسیر توسعه کشور و استان داشته باشد و مسائل استان را با استفاده بهینه از مزیت‌ها و فرصت‌های موجود در استان را حل کنند.

وی با اشاره به لزوم حل مسائل خود نخبگان، افزود: برای بهبود وضعیت نخبگان می‌توان و باید از ظرفیت‌های مختلف حتی در حوزه قانون‌گذاری نیز بهره برد.

رئیس بنیاد نخبگان زنجان برگزاری این قبیل برنامه‌ها را زمینه‌ساز افزایش تعامل دوسویه بین نخبگان و سیستم مدیریتی استان دانست و ادامه داد: نقش‌آفرینی نخبگان غیرمقیم استان زنجان خاصه آن دسته از نخبگانی که در تهران ساکن هستند، در چرخه خدمت‌رسانی به استان بسیار ویژه است.

رسولی اضافه کرد: ایجاد ارتباط هدفمند میان جامعه نخبگانی و مسئولین استان می‌تواند ارتباط بینابینی جامعه نخبگان نیز باشد چراکه در چنین نشست‌های زمینه برای شبکه‌سازی نخبگان نیز فراهم می‌شود. در این جلسات می‌توان پتانسیل‌ها، مزیت‌ها و مشکلات و چالش‌ها استان را از سمت مسئولین به نخبگان منتقل کرد تا این افراد نیز شبکۀ اولیه نخبگانی را برای رفع این مشکلات ایجاد کرده و تشکیل دهند. علاوه بر آن، در این نشست‌ها توان و قابلیت‌های جامعه نخبگانی به مسئولان و استان معرفی می‌شود.

وی اضافه کرد: این نشست آغازی برای تشکیل کارگروه‌های تخصصی حل مسائل استان است که البته این کارگروه‌ها برای اثرگذاری اثربخشی بهینه نیازمند تعامل و همکاری تنگاتنگ با مجموعه استانداری و مسئولان استان هستند.

رسولی بیان داشت: زنجان در بخش منابع طبیعی و معادن، منطقه‌ای غنی محسوب می‌شود؛ علاوه بر آن در صنایع برق به ویژه الکترونیک قدرت، تولیدات بسیار ارزشمندی دارد و در بخش کشاورزی نیز محصولات استراتژیکی در استان تولید می‌شوند که البته این محصولات برای اثرگذاری ملموس در اقتصاد و کسب ارزش‌افزوده، باید فرآوری شوند.

وی در پایان گفت: این مهم علاوه بر همکاری مسئولان استانی نیازمند ایده و خلاقیت جامعه نخبگانی است. در صنایع دیگر مانند تایر و کارتون نیز استان زنجان مزیت رقابتی دارد. در کنار این مزیت‌ها، چالش‌های متعددی نیز به خصوص در بخش آب در استان وجود دارد. علاوه بر آن، استان با چالش‌هایی در حوزه محیط زیست نیز دست‌وپنجه نرم می‌کند. بهره‌گیری از مزیت‌ها و رفع چالش‌ها، هر دو در زمره فعالیت‌های نخبگانی قرار دارند.

 

فیلم| نشست نخبگان و مستعدان‌برتر زنجانی مقیم تهران با استاندار زنجان و قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان***
ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 162755
کلمات کلیدی
مدیر زنجان
خبرنگار

مدیر زنجان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید