بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1402/04/04 - 10:22
  • - تعداد بازدید: 102
  • - تعداد بازدیدکننده: 96
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان در جلسه کارگروه طرح بورسیه صنعتی مطرح کرد:

9 واحد تولیدی در استان زنجان متقاضی جذب دانشجویان در طرح بورسیه صنعتی شدند.

در راستای اجرای شیوه نامه توسعه بکارگری دانشجویان مستعد تحصیلی در واحدهای اقتصادی کشور (طرح بورسیه صنعتی) جلسه کارگروه ارزیابی واحدهای اقتصادی با حضور اعضا برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد نخبگان استان زنجان؛ در جلسه کارگروه طرح بورسیه صنعتی که با حضور اعضای کارگروه در روز شنبه 1402/04/03 در استانداری زنجان برگزار شد، سیف اله رسولی رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان گفت: طرح بورسیه صنعتی سال گذشته توسط بنیاد ملی نخبگان به صورت آزمایشی در استان یزد اجرا شد و بسیار موفق بود، از این رو امسال اجرای این طرح به صورت سراسری در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در استان زنجان هشت واحد تولیدی در استان زنجان متقاضی جذب دانشجویان جدید الورود در طرح بورسیه صنعتی شدند و یک شرکت نیز متقاضی جذب دانشجویان در حال تحصیل شده است.

رسولی اظهار داشت: بهره مندی دانشجویان از طرح بورسیه صنعتی هم در بدو ورود به دانشگاه و انتخاب رشته می توانند کد رشته های دارای بورسیه صنعتی را انتخاب کنند و یا اینکه برخی شرکت ها از میان دانشجویان در حال تحصیل اقدام به جذب می کنند.

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان با اعلام اینکه در این طرح بورسیه دانشجویان در واحدهای تولیدی به صورت مشروط است، خاطرنشان کرد: حضور دانشجویان پذیرفته شده در واحد اقتصادی، در زمان تحصیل به مدت یک تا یک و نیم روز خواهد بود که البته بابت این حضور مبلغ ۲ و نیم میلیون تومان سهم بنیاد نخبگان و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان هم سهم واحد اقتصادی (در مجموع سه میلیون تومان) به عنوان اعتبار فعالیت کارآموزی فناورانه پرداخت می شود، بعلاوه بیمه دانشجویان نیز در این طرح با تمهیداتی انجام می شود.

سیف اله رسولی، ادامه داد: خدمت سربازی دانشجویان پسر نیز در این طرح لحاظ شده است به این صورت که دانشجویان فاقد کارت پایان خدمت، اگر در این طرح رضایت دانشگاه و صنعت را بتوانند تا انتهای سال سوم تحصیل کسب کنند، خدمت سربازی آنان نیز در همان واحد صنعتی انجام می شود، حتی اگر واحد تولیدی متعلق به بخش خصوصی باشد.

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 166068
کلمات کلیدی
مدیر زنجان
خبرنگار

مدیر زنجان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید