پنج شنبه 8 خرداد 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

بیوگرافی دکتر علی رمضانی

 

پروفسور دکتر علی رمضانی

استاد شیمی

آدرس وبگاه علی رمضانی : http://www.znu.ac.ir/members/ramazani_ali

دکتر علی رمضانی در سال 1346 در استان زنجان چشم به جهان گشود. دیپلم (علوم تجربی) خود را از دبیرستان دکتر علی شریعتی زنجان در سال 1365 و لیسانس شیمی محض را از دانشگاه مازندران با رتبه دوم در سال 1369 اخذ نمود. در سال 1369 در آزمون کارشناسی­ ارشد شیمی کشور رتبه اول کشوری را کسب نمود. در سال 1371 در مقطع کارشناسی­ ارشد در رشته شیمی آلی از دانشگاه مازندران با رتبه اول دانش­ آموخته شد. در سال 1371به عنوان دانشجوی نمونه دانشگاه مازندران و دانشجوی نمونه کشور در مقطع کارشناسی­ ارشد انتخاب شد. در سال 1372 در آزمون­های دکتری شیمی آلی دانشگاه تربیت مدرس و اعزام به خارج از کشور پذیرفته شد. در سال 1375 موفق شد دوره دکتری را در رشته شیمی آلی با کشف شیوه جدیدی در سنتز مواد آلی و انتشار 7 مقاله در مجلات معتبر  بین­ المللی ISI در دانشگاه تربیت مدرس با کسب رتبه اول به اتمام رساند.

از سال 1369 تا کنون دروس متنوع شیمی را در دانشگاه­های کشور در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی­ارشد و دکتری تدریس نموده و راهنمای پایان­ نامه بیش از یکصد و بیست دانشجوی کارشناسی­ ارشد و دکتری را برعهده داشته است. وی بارها به عنوان استاد نمونه دانشگاه، پژوهشگر نمونه دانشگاه، پژوهشگر نمونه و ممتاز استان و استاد نمونه کشور انتخاب شده است. اجرای ده­ها طرح پژوهشی، بنیادی و کاربردی، انتشار بیش از 265 مقاله در مجلات معتبر بین­ المللی ISI با بیش از سه  هزار ارجاع، چاپ سه مقاله بین­ المللی  پر استناد دانشگاه زنجان، چاپ سه مقاله مروری بین­المللی، ثبت بیش از ده اختراع و ارائه صدها مقاله در کنفرانس­های ملی و بین­المللی، بخشی از تلاش­های پژوهشی ایشان به شمار می­ رود. در سال 1386 به عنوان پژوهشگر برگزیده جشنواره جوان خوارزمی (رتبه دوم) در زمینه پژوهش­های بنیادی انتخاب شد و در سال 2008 به سبب تلاش­های ارزشمند پژوهشی از سوی کمیته علوم و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان دانشمند برگزیده کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی انتخاب و معرفی شدند. در سال 1390 به عنوان نویسنده پراستاندترین مقاله دانشگاه زنجان انتخاب شد. در سال 2012 به سبب تلاش­های ارزشمند پژوهشی از سوی موسسه بین­المللی ISI به عنوان دانشمند بین­ المللی ISI

معرفی شدند. در سال 1390 به عنوان عضو هیات تحریه مجله بین­ المللی  ISI  Phosphorus, Sulfur and Silicon پذیرفته شد. در بهمن ماه سال 1391 به عنوان برگزیده بیست و ششمین جشنواره بین المللی خوارزمی (رتبه سوم پژوهش های بنیادی) انتخاب و معرفی شدند.

ایشان در طی این سال­ها مسئولیت­های اجرائی متعددی درحوزه های پژوهشی، فناوری، علمی و فرهنگی را بر عهده داشته­ اند که از میان آنها می­توان به مدیر گروه شیمی دانشگاه زنجان از سال 1376 تا 1377، رئیس دانشکده علوم دانشگاه زنجان از سال 1376 تا 1379، نماینده شورای دانشگاه در شورای پژوهشی دانشگاه از سال 1379 تا 1389، نماینده اعضاء هیأت علمی دانشکده علوم در شورای متخب دانشکده علوم، عضو شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه زنجان، عضو شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده علوم دانشگاه زنجان، عضو کمیته اجرایی هفتمین سمینار شیمی معدنی ایران، عضو کمیته اجرایی دومین سمینار شیمی ماکروسیکل ایران، عضو هیأت ممیزه دانشگاه زنجان، عضو کمیسیون علوم هیأت ممیزه دانشگاه زنجان، رئیس کمیسیون علوم هیأت ممیزه دانشگاه زنجان، دبیر شانزدهمین کنفرانس شیمی آلی ایران، مؤسس رشته دکتری تخصصی شیمی آلی در دانشگاه زنجان در سال 1382 و رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان اشاره نمود.

آدرس وبگاه علی رمضانی: http://www.znu.ac.ir/members/ramazani_ali

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601