چهارشنبه 7 آبان 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

اطلاعیه

فرایند زمانی رسیدگی به درخواست­های دانش­آموختگان برتر دانشگاهی
به منظور تنظیم فرایند اجرایی شناسایی دانش­آموختگان برتر موارد زیر به اطلاع متقاضیان می­رسد:

1. دانش­آموختگان برتر دانشگاه­های کشور می­توانند از تسهیلات زیر بهره­مند شوند:

1-1. راتبه پژوهشی / تجهیزات دکتر کاظمی آشتیانی (به منظور تسهیل فرایند جذب و فعالیت­های علمی در دانشگاه­ها و پژوهشگاه ­ها)
1-2. جایزه پسادکتری شهید دکتر چمران (به منظور ارتقای توانایی‌های علمی و حرفه‌ای و ایجاد فرصتی برای جذب دانش­آموختگان برتر در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور)
1-3. تسهیلات اشتغال فناورانه شهید تهرانی­مقدم ( به منظور ایجاد شرایطی برای جذب دانش‌آموختگان برتر در نهادهای صنعتی و فنّاورانه)
1-4. تسهیلات اشتغال در دستگاه­های اجرایی (به منظور ارتقای هرم منابع انسانی در دستگاه‌های اجرایی)
1-5. تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی (به منظور استفاده بهینه از توانایی‌های برگزیدگان دانشگاهی در توسعه علمی، فرهنگی و فنّاورانه کشور)
1-6. وام ساخت / خرید مسکن

  2. متقاضیان حداکثر سه سال پس از زمان دانش ­آموختگی از دانشگاه­ ها و پژوهشگاه ­های کشور می­توانند درخواست خود را در سامانه اطلاعاتی بنیاد به نشانی sina.bmn.ir بارگذاری کنند.

3. بررسی پرونده دانش‌آموختگان، منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملّی نخبگان است و هیچ یک از مدارک به‌طور دستی تحویل نمی‌شود.

4. بنیاد ملّی نخبگان، نتایج ارزیابی پرونده متقاضیان استفاده از تسهیلات «نظام وظیفه تخصصی» و «وام ساخت/خرید مسکن» را حداکثر 45 روز کاری پس از تکمیل مدارک و راستی­آزمایی آنها از سوی متقاضی اعلام می­ کند.

5. نتایج مربوط به برگزیدگان سایر تسهیلات در دو نوبت (شهریور ماه و بهمن ماه) به متقاضیان اعلام می­شود. (نتیجه نهایی متقاضیانی که در نیمه اول سال پرونده خود را کامل کرده و مورد راستی­آزمایی قرار گرفته­اند در شهریور ماه و سایر متقاضیان در بهمن­ماه اعلام می­شود).

6. راستی‌آزمایی اطلاعات متقاضی به کمک بنیادهای نخبگان استانیِ محل تحصیل یا سکونت وی انجام می‌شود.

7. چنانچه با درخواست متقاضی موافقت نشود، متقاضی مجاز است با ارتقای فعالیت‌های نخبگانی خود و صرفاً یک بار دیگر درخواست خود را در سامانه بارگذاری کند.

8. بارگذاری اطلاعات خلاف واقع در هر مرحله از بررسی، موجب می­شود متقاضی از تمامی تسهیلات بنیاد محروم و عدم صداقت وی به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقی موضوع پیگیری ‌شود.

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601