دوشنبه 31 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مراسم رونمایی و اولین دوره اعطای جایزه علمی امام حسین (ع) برگزار شد.

به منظور حمایت مادی و معنوی از دانشجویان مستعد استان و بر اساس تفاهم نامه منعقد شده میان بنیاد نخبگان استان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، مراسم رونمایی و اولین دوره اعطای جایزه علمی امام حسین (ع) صبح روز یکشنبه 28 بهمن ماه در سالن آمفی تئاتر جهاد دانشگاهی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان زنجان، در این مراسم که با حضور حجت الإسلام و المسلمین شیری مدیر کل محترم بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه، حضرت آیت ا... خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، حجت الإسلام و المسلمین جنتی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان، اعضای شورای اداری استان، اساتید و دانشجویان و خانواده های آنان برگزار شد پس از تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید و پخش سرود ملی، ابتدا، دکتر ربیعی رئیس بنیاد نخبگان استان، پس از عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب، به موضوع برنامه که مراسم اعطای جایزه علمی امام حسین (ع) است اشاره نموده و اظهار داشت: وقف یک سنت حسنه جاریه است که در دین اسلام و آموزه های دینی تاکید فراوانی بر روی آن شده است. وی در ادامه افزود: تنها تفاوتی که وقف با سایر حسنات دارد این است که وقف یک سنت جاری بوده و تا زمانی که موضوع وقف وجود دارد دیگران از منافع و مزایای آن منتفع می شوند.

دکتر ربیعی سپس، ضمن اشاره به وقف های صورت گرفته در کشور در حوزه های مختلف اعم از پزشکی، درمان، مذهبی و  ... عنوان داشت وقف در حوزه علم و فناوری موضوع جدیدی بوده و نیازمند رویکردهای جدیدی می باشد تا بتوانیم نیات واقفین خیراندیش را به سمت گسترش علم و فناوری و نهایتاً تولید ثروت و آبادانی کشور به کار ببریم. وی در ادامه افزود: با مساعدت های مسئولین سازمان اوقاف و امور خیریه در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته و طی تفاهم نامه منعقد شده در آذرماه با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مقرر شد جایزه علمی امام حسین (ع) به 40 نفر از دانشجویان مستعد و توانمند استان در سال اول اهدا شود.

دکتر ربیعی در پایان، ضمن تشکر از مسئولین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و تمامی کسانی که در نهادینه نمودن این امر و سنت حسنه سهیم بودند بر تداوم اعطای این جایزه در سال های آتی ابراز امیدواری نمود.

در ادامه حجت الإسلام و المسلمین جنتی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان، ضمن اشاره به ثمرات و برکات موقوفات، عنوان داشت چه بسا هر کدام از ما در طول عمر حداقل یکبار از موقوفات بهره برده ایم. وی ضمن تشکر و قدردانی از خدمات واقفین که با وقف مال و ثروت خود خدمات ویژه ای ارائه نموده اند عنوان داشت هر فردی با داشتن نیت خیر و اراده قوی و حتی با وقف مبلغ ناچیزی می تواند در زمره واقفین قرار بگیرد که راه حل آن وقف دسته جمعی یا مشارکتی است.

وی در ادامه ضمن اشاره به تفاهم نامه های منعقد شده در جهت حمایت از نخبگان و مستعدین استان تهران با عنوان جایزه علمی امام صادق و استان خراسان رضوی با عنوان جایزه امام رضا (ع) عنوان داشت در استان زنجان نیز که پایتخت شور و شعور حسینی است طی تفاهم نامه منعقد شده این جایزه این جایزه به نام حایزه علمی امام حسین (ع) نامگذاری شد و قرار است هر ساله به تعدادی از دانشجویان مستعد استان اعطا گردد.

در ادامه برنامه، حجت الإسلام و المسلمین شیری مدیر کل محترم بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه ابتدا با بیان آیه ای از قرآن کریم، وقف را یکی از مراحل سعادت دنیا و آخرت دانست. ایشان در ادامه ضمن اشاره به 5 عالم موجود عنوان داشت وقف تنها پلی است که می تواند بر تمام این عالم حاکم بوده و امنیت دنیا و آخرت انسان را رغم بزند. وی در ادامه، با بیان این که موقوفات صورت گرفته توسط واقفین در هر زمان بر اساس نیاز آن زمان صورت می گیرد، عنوان کرد که رویکرد سازمان اوقاف و امور خیریه حمایت از علم و فناوری و مبانی دانش بنیان می باشد.

در پایان مراسم، با حضور مسئولین، از 40 نفر از برگزیدگان این جایزه با اهدای جوایز و تندیس تجلیل شد.

تاریخ انتشار : 1397/11/28
کد : 10262
تعداد بازدید: 160

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601