شنبه 10 آبان 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست هم اندیشی سرپرست بنیاد نخبگان استان زنجان با مسئولین آموزش و پرورش استان برگزار شد

نشست هم اندیشی سرپرست بنیاد نخبگان استان با مسئولین آموزش و پرورش استان روز  سه شنبه مورخ 1399/03/06 در محل جلسات بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان، در این نشست که با حضور آقای دکتر رسولی سرپرست بنیاد نخبگان استان، آقای دکتر سلامی معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان، آقای صفری مدیر محترم استعداد­های درخشان استان، آقای اوجاقلو رئیس متوسطه اول برگزار شد، در ابتدا آقای دکتر رسولی سرپرست بنیاد نخبگان استان، به تببین برنامه های تعهدی آموزش و پرورش مطابق بند "ث" ماده 64 قانون برنامه ششم توسعه در حوزه ماموریت های مستعدان و لزوم ارائه گزارش مکتوب توسط اداره کل آموزش و پرورش استان به بنیاد پرداخت. دکتر رسولی در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت برنامه شناسایی و هدایت استعداد های برتر(شهاب) در استان، خواستار ارائه پیشنهادات و راهکارهای عملیاتی در استفاده از پتانسیل این طرح برای هدایت تحصیلی دانش آموزان، بهبود فرایند های شناسایی، هدایت و پشتیبانی دانش آموزان دارای استعداد های برتر در سطح استان و حمایت از دانش آموزان مستعد و کم برخوردار شد.

در ادامه نشست، آقای دکتر سلامی معاون آموزش ابتدائی استان، به ارائه گزارش در خصوص وضعیت فعلی و ترسیم آینده طرح شهاب، ثبت اطلاعات دانش آموزان در سامانه همگام و استفاده از ظرفیت صدا و سیما در تغییر گرایش والدین در گرایش دانش آموزان به رشته های علوم تجربی پرداخت.

 سپس آقای صفری مدیر استعداد های درخشان استان گزارشی از وضعیت مدارس سمپاد ارائه دادند و ابراز داشتند که گرایش قالب والدین در هدایت دانش آموزان به رشته های تجربی است. ایشان طرح نمودند که ضمن دعوت از سایر معاونت های آموزش و پرورش برای جلسات آتی، از آموزگاران و عوامل اجرایی برگزیده برنامه ملی شهاب مورد تجلیل قرار گیرند که این موضوع با استقبال مواجه شد.

تاریخ انتشار : 1399/03/10
کد : 175
تعداد بازدید: 231

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601