شنبه 10 آبان 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

کارگاه آموزشی «تعارض و حل مسئله» برگزار شد.

با هدف ارتقا مهارت‌های فردی و اجتماعی نخبگان و استعدادهای‌برتر، کارگاه آموزشی «تعارض و حل مسئله» به همت بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان زنجان؛ در راستای توانمندسازی جامعه نخبگانی و با رویکرد مهارت‌افزایی فردی و اجتماعی، کارگاه آموزش"تعارض و حل مسئله"با هدف توانمند‌سازی مستعدان‌برتر، با حضور صاحبان استعداد های برتر استان در روز سه شنبه 23 اردیبهشت ماه1399برگزار شد. در ابتدای این کارگاه، جعفر عابدینی مدرس کارگاه افزود، با توجه به اینکه همه افراد در زندگی فردی و اجتماعی خود با مسائل و مشکلاتی مواجهه هستند. بنابراین با کسب مهارت مدیریت تعارض و حل مسئله می توان به طور سازنده ای با مشکلات در حوزه زندگی فردی و شغلی مقابله کرد. ایشان در ادامه افزود، تعارض، رفتاری است که بوسیله برخی از اعضا در جهت مخالفت با دیگر اعضا صورت می گیرد. عابدینی در ادامه تصریح کرد در تعارض، نوعی تلاش آگاهانه به وسیله"الف" انجام می گیرد تا تلاش های"ب" را خنثی کند  البته از طریق سد کردن راه او که در نتیجه"ب" در مسیر نیل به هدف خود مستاصل می شود یا اینکه"الف" بدان وسیله بر میزان منافع خود می افزاید.

 مدرس کارگاه در ادامه، به گام های حل تعارض از جمله مذاکره راجع به مساله، حل مساله، مشخص کردن جزئیات مساله، بارش افکار، توافق و سازش و پیگیری پرداخت. ایشان در ادامه افزود با به کارگیری مفهوم مدیریت تعارض، ماهیت و کاربرد تعارض در سازمان بیش از پیش روشن می‌شود که مدیریت تعارض از یک سو به معنی به حداقل رساندن قدرت تخریبی تعارض است و از سوی دیگر تعارض را به صورت یک پدیده اثربخش، خلاق، سازنده و سودمند مبدل می‌سازد.

در ادامه کارگاه آقای عابدینی، به جایگاه حل مسئله در مدیریت، تعاریف حل مسئله، شناسایی شخصیت افراد، تعارض چگونه بوجود می آید، ویژگی ها و روابط درون سازمانی، زیان های ناشی از تعارض، روش هایی برای مدیریت تعارض میان گروهها، فرایند حل مساله، حل مساله به روش ندهرمانی پرداخت.

لازم به ذکر است در پایان نیز، پرسش و پاسخ میان استعداد های برتر و مدرس کارگاه برگزار شد.


تاریخ انتشار : 1399/03/06
کد : 176
تعداد بازدید: 155

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601