شنبه 10 آبان 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

کارگاه آموزشی کارآفرینی هوشمند توسط بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

کارگاه آموزشی کارآفرینی هوشمند در روز پنج شنبه مورخ 1399/3/01 از ساعت 18 الی 20 برای جمعی از نخبگان و استعداد های برتر استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان، در ادامه برگزاری برنامه‌های توانمندسازی و هدایت مستعدان‌برتر در راستای حوزه‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی، «کارگاه آموزشی کارآفرینی هوشمند» با هدف جهت‌دهی به فعالیت‌های نخبگان و اصلاح نگرش جامعه دانشگاهی به موضوع اشتغال، به همت بنیاد نخبگان استان زنجان برگزارشد. در این کارگاه، دکتر امید مهدیه عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان و مدرس کارگاه، به تعریف کارآفرینی و وضعیت کارآفرینی در سطح دنیا پرداختند، ایشان با بیان اینکه در گزارش دیده بان جهانی دو مولفه راه اندازی کسب و کار(کارآفرینی نوظهور) و کارآفرینی جدید به عنوان کارآفرینی نوپا تعریف می شود این شاخص ها را معیار اصلی در مقایسه کشور ها با یکدیگر دانست. ایشان در ادامه تاکید کرد با این حال دیده بان جهانی کارآفرینی، مراحل بعدی یعنی ثبیت کسب و کارها و گرایش پتاسیل های کارآفرینی و خروج از کسب و کار ها را نیز مد نظر قرار می دهد.

مدرس کارگاه با بیان اینکه ایده در حقیقت یک تصور ذهنی است افزود، ایده دادن اولین گام برای حل یک مشکل یا برآورده کردن یک نیاز است.وی همچنین به ویژگی های ایده خوب از جمله خلاقانه، نوآورانه، مبتنی بر حل مساله و اجرا شدنی بودن پرداخت.

دکتر امید مهدیه در ادامه کارگاه، به مراحل پردازش ایده، روش های مفید برای ایده پردازی، منشا پیدایش ایده ها، آشنایی با کارآفرینی هوشمند با تفکر نقادانه و تفکر خلاق، آشنایی با انواع کسب‌وکار، ایده‌هایی برای کارآفرینی و آشنایی با کارآفرینان‌برتر ایران پرداخت.

در پایان کارگاه نیز پرسش و پاسخ میان نخبگان و استعداد های برتر و مدرس کارگاه برگزار شد.

شایان ذکر است با توجه به برگزاری مجازی این کارگاه، تعدادی از جامعه نخبگانی سایر استان ها هم در این برنامه شرکت داشتند.

 

تاریخ انتشار : 1399/03/10
کد : 177
تعداد بازدید: 194

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601