پنج شنبه 27 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست هم اندیشی بانوان فرهیخته استان با استاندار محترم و مدیران استان برگزار شد.

به منظور بهره ‏گیری از توانمندی ها و ظرفیت های بانوان مستعد، تبادل اطلاعات، تجربیات و اثرگذاری نخبگان در جامعه نشست هم اندیشی بانوان فرهیخته استان با استاندار محترم و مدیران استان، در روز چهارشنبه 17 مردادماه از ساعت 10 الی :12:30 در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان، در این نشست که با حضور استاندار محترم، مدیر کل امور بانوان استانداری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، رؤسای دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان برگزار شد، در ابتدا پس از عرض خیرمقدم توسط خانم بلوری مدیر کل امور بانوان استانداری، دکتر ربیعی رئیس بنیاد نخبگان استان ضمن ارائه گزارش عملکرد بنیاد نخبگان استان از سال 89 تا کنون، به تشریح برنامه ها و فعالیت های این بنیاد در سال جاری پرداخت. در ادامه نشست نیز تعدادی از مستعدین به ارائه مباحثی در حوزه زنان و خانواده از قبیل: تحکیم بنیان خانواده، کارآفرینی، جذب و اشتغال بانوان دانش آموخته در دستگاه های اجرایی استان، بهداشت و سلامت بانوان، نقش بنیاد نخبگان در ارتباط صنعت و دانشگاه پرداختند.

در ادامه اسداله درویش امیری استاندار زنجان، با اشاره به اینکه 49 درصد جمعیت استان و 50 درصد جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند، گفت: هیچ تردیدی نیست که باید نقش بانوان در اداره کشور به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

استاندار زنجان با بیان اینکه در میان بانوان، نخبگان و فرهیختگان صاحب نظری در کشور وجود دارند که می توانند جامعه بزرگی را به شایستگی مدیریت و اداره نمایند، بر فراهم نمودن بستر حضور و ایفای نقش بانوان تاکید نمود.

وی به اهمیت استفاده از کالای ایرانی و ضرورت فرهنگسازی آن در جامعه اشاره نموده و خاطرنشان کرد: بانوان با نقش مؤثری که در خانواده و جامعه دارند می توانند پایه‌گذار اصلی فرهنگ استفاده از کالای ایرانی باشند.

درویش امیری در ادامه با اشاره به موضوع اشتغال بعنوان یکی از دغدغه های مطرح شده از سوی بانوان نخبه استان، اظهار کرد: با وجود تلاش های صورت گرفته در زمینه اشتغال در مواردی با محدودیت منابع و در برخی دیگر با ضعف مدیریت مواجه هستیم که این امر باید مورد توجه جدی مسئولین قرار گیرد.

وی در پایان افزود: جامعه امروز نیازمند مدیرانی چابک، پرتحرک، پرانرژی، دانا و با تجربه است تا کشور بتواند از بحران های پیش رو عبور نموده و در مسیر توسعه حرکت نماید.

بهره‏ گیری از توانمندی ها و ظرفیت های بانوان مستعد در کارگروه های تخصصی استانداری و حل مسائل و مشکلات استان، تشکیل اتاق فکر، استفاده از نظرات و راهکارهای پیشنهادی بانوان برگزیده استان در مسیر توسعه و پیشرفت استان از جمله مباحث مطرح شده در این نشست می باشد.

لازم به ذکر است در پایان نشست نیز جلسه پرسش و پاسخ میان شرکت کنندگان و مسئولین برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1397/05/17
کد : 179
تعداد بازدید: 24562

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601