پنج شنبه 27 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دکتر فضلی در مراسم اختتامیه طرح دوست علمی تاکید داشت: درس خواندن برای زندگی کردن است نه زندگی کردن برای درس خواندن

مراسم اختتامیه طرح دوست علمی عصر روز دوشنبه 29 مرداد در سالن آمفی تئاتر دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان زنجان، دکتر فضلی معاون پژوهشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در مراسم اختتامیه طرح دوست علمی با بیان این که درس خواندن برای زندگی کردن است نه زندگی کردن برای درس خواندن، تاکید داشت دانش آموزان بایستی در کنار خوب درس خواندن به اخلاق خوب، طمانینه و شهروند خوب بودن نیز توجه ویژه داشته باشند و صرفا توجه به تحصیل و کسب تخصص سبب غفلت آن ها از ازرش های انسانی نگردد.

ایشان در ادامه دانش آموزان را به مشورت گرفتن از افراد با تجربه و پرهیز از تصمیم گیری احساسی برای انتخاب مسیر صحیح آینده، توصیه نموده و اظهار داشت کسی که تصور می کند همه چیز را می داند در زندگی عملا شکست را قبول کرده است.

دکتر فضلی در ادامه با توجه به دغدغه اکثریت دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی خاطر نشان کرد: افراد درجه یک در هر رشته در صورت دارا بودن مهارت های شغلی، اجتماعی و ارتباطی کافی هرگز در جامعه بیکار نمی مانند؛ بنابراین رشته ای را انتخاب نمایید که احساس می کنید در آن موفق خواهید شد.

معاون پژوهشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در پایان، ضمن آرزوی موفقیت برای دانش آموزان، به آن ها توصیه نمود از نگاه تک بعدی که سبب غفلت از توجه به سایر جنبه های زندگی می شود، پرهیز کنند.

تاریخ انتشار : 1397/05/29
کد : 186
تعداد بازدید: 27070

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601