شنبه 15 آذر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مرکز نوآوری و ایده‌پردازی علم و فناوری سلامت زنجان افتتاح شد

آقای دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با استقبال استاندار وارد زنجان شد. مرکز نوآوری و ایده‌پردازی علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این سفر با حضور ایشان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در نخستین بخش از این سفرآقای دکتر ستاری معاون محترم علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان به شهرک صنعتی خرمدره رفت و از دستاورد شرکت‌های فناور یاسین شیمی ققنوس و مهندسان پایش وضعیت امیرکبیر (مپوا) بازدید کرد. پس از آن مرکز نوآوری و ایده‌پردازی علم و فناوری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی زنجان توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح شد..
بازدید از دانشگاه زنجان برنامه بعدی سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری است. در این مرکز آقای دکتر ستاری از پیشرفت پروژه مجتمع فناوری، پروژه مرکز نوآوری و فضای کار مشترک، نمایشگاه محصولات فناورانه مرکز رشد و کارگاه‌های طراحی مهندسی و خدمات نمونه سازی بازدید می‌کند.
همچنین با حضور ایشان آزمایشگاه ویروس شناسی و آزمایشگاه آنالیز پارک دانشگاه تحصیلات علوم پایه زنجان افتتاح می‌شود. این آزمایشگاه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تجهیز شده و در حال حاضر مجهز به دستگاه‌های پیشرفته در این حوزه است. افتتاح این مرکز را باید گامی برای تشخیص ویروس‌های گوناگون دانست. همچنین در دانشگاه علوم پایه زنجان آقای دکتر ستاری از شرکت‌های مستقر در ساختمان مرکز رشد علوم نوین بازدید می‌کند، حدود 7 شرکت در این مرکز مستقر هستند. همچنین بازدید از نمایشگاه محصولات فناورانه و جدید شرکت های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پایه زنجان از دیگر برنامه های این سفر است..
همچنین در بخش دیگر این سفر پارک علم و فناوری استان میزبان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری می‌شود. در این پارک 8 محصول فناورانه رونمایی می‌شود. بزرگترین مخزن بتن پلیمری، دستگاه احیای قلبی موبایل، سیستم مبدل حرارتی با کاربرد در صنعت اسید (ارتقای فناوری تولید اسید سولفوریک)، دکل‌های کامپوزیتی، دستگاه چیپ سیلر (کاربرد در صنعت آسفالت)، بتن آر سی سی پی، قرص خمیردندان و دستگاه هسته گیر زیتون این محصولات هستند..

تاریخ انتشار : 1399/07/08
کد : 199
تعداد بازدید: 106

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601