سه شنبه 29 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

همکاری بنیاد نخبگان استان زنجان با اداره کل آموزش و پرورش استان در برگزاری مراسم تجلیل ازپژوهشگران و فناوران برتر دانش آموزی استان به مناسبت هفته پژوهش

مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش آموزی روز پنجشنبه مورخ 09/09/96 در سالن اجتماعات شهید نوری جهاددانشگاهی زنجان برگزار شد.

همکاری بنیاد نخبگان استان زنجان با اداره کل آموزش و پرورش استان در برگزاری مراسم تجلیل ازپژوهشگران و فناوران برتردانش آموزی استان به مناسبت هفته پژوهش

مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش آموزی روز پنجشنبه مورخ 09/09/96 در سالن اجتماعات شهید نوری جهاددانشگاهی زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان زنجان، به مناسبت هفته پژوهش مراسمی به منظور تجلیل ازپژوهشگران و فناوران برتردانش آموزی استان با حضور آقای تمجیدی مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان، دکتر رشتچی رئیس بنیاد نخبگان استان و دکتر عباسی رئیس جهاد دانشگاهی زنجان برگزار شد.

در این مراسم دکتر وحید رشتچی رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان ضمن اشاره به اهمیت پژوهش در مقاطع تحصیلی بالاتر حوزه دانشگاه گفت: این تفکر که پژوهش به قشر خاصی معطوف باشد، تفکر درستی نیست.

وی ادامه داد: با توسعه پژوهش، پای پژوهش به  ادارات، دستگاه‌ها و کاخانه‌ها باز شد؛ چرا که هر کدام از این‌ها مشکلات متفاوتی دارند و پژوهش توسط یکی از این بخش‌ها نمی‌تواند مشکلات دیگر بخش‌ها را رفع کند.

دکتر رشتچی با بیان ابهامات موجود در بحث پژوهش دانش‌آموزی، خاطرنشان کرد: باید پژوهش دانش‌آموزی را تفکر و تعقل بر روی مسائل مطرح شده دانسته و از نگاه آموزشی و کنکوری برای دانش‌آموزان دوری کنیم؛ چرا که در این موارد دانش‌آموزان صرفاً توانایی حل مسائلی را دارند که در رابطه با آن آموزش دیده‌اند.

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان یادآور شد: در حال حاضر دانش‌آموزان به دنبال کتاب‌های تست برای کنکور بوده و فقط یادگرفته‌ها را حفظ می‌کنند و حوصله ای برای حل کوچک‌ترین مسائل را ندارند و اگر دانش‌آموزان به دنبال تفکر در امور بروند، آینده بهتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: بنیاد نخبگان متولی فعالیت‌های دانشجویان است و در حال حاضر به دنبال آن است که دامنه فعالیت‌های خود را تا سطوح دانش‌آموزی گسترش دهد.

در پایان این مراسم از 41 نفر از پژوهشگران و فناوران برتر دانش‌آموزی، تجلیل به عمل آمد.تاریخ انتشار : 1396/09/29
کد : 27
تعداد بازدید: 11370

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601