دوشنبه 20 مرداد 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

آیین بازگشایی دبیرستان دوره اول پسرانه تیزهوشان شهید بهشتی (2) ناحیه 2 زنجان با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان

برای رشد همه جانبه و متوازن یک کشور، لازم است که افراد توانمند، مستعد و علاقه مندی در همه رشته ها و زمینه های شغلی داشته باشیم.

آیین بازگشایی دبیرستان دوره اول پسرانه تیزهوشان شهید بهشتی (2) ناحیه 2 زنجان با حضور مدیر عامل برق منطقه ای زنجان، رئیس بنیاد نخبگان استان، مدیران، معاونان و آموزگاران، دانش آموزان و والدین آنها در روز دوشنبه مورخ 98/07/01 در محل دبیرستان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان، در این مراسم دکتر عباس ربیعی رئیس بنیاد نخبگان استان در سخنانی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک شروع سال تحصیلی به دانش آموزان و معلمان، ادامه داد: شما در مدرسه ای مشغول تحصیل هستید که پسوند مهمی را با خود به یدک می کشد و این پسوند همان تیزهوش بودن است. ایشان با بیان اینکه تیز هوش بودن یک نعمت خدادادی است که سبب می شود شما نسبت به سایرین، مسئولیت ها و وظایف بزرگتری داشته باشید و نباید تیز هوش بودن، سبب مغرور شدن شما شود تا بتوانید با تکیه بر هوش و نبوغ خدادای، انسان هایی مفید برای جامعه و بشریت باشید.

رئیس بنیاد نخبگان استان در ادامه به انتخاب مسیر تحصیلی و شغلی دانش آموزان پرداخت و افزود: سعی کنید در رشته و شغل مورد علاقه خود که احساس می کنید برای جامعه مفیدتر خواهد بود ادامه دهید. حال، این رشته می تواند پزشکی، مهندسی، علوم انسانی و... باشد.  ایشان ادامه داد در رشته ای ادامه تحصیل دهید که واقعا به آن علاقه مند هستید و با آن رشته روح و روانتان به آرامش می رسد. ایشان بیان نمود قطعا یک مهندس، ریاضی دان، وکیل و پزشکی که با علاقه رشته خود را انتخاب و ادامه داده است، هم در زندگی شخصی و هم در زندگی حرفه ای، بسیار موفق تر از کسی است که بر اساس جو حاکم بر جامعه و اقوام، اقدام به انتخاب رشته می کند.

 دکتر ربیعی در پایان به دانش آموزان توصیه نمود: قدر داشته هایتان که مهم ترین آن جوانی، زمان، امکانات، معلمان و خانواده خوب هستند را بدانید و در زندگی خود تک بعدی نباشید و برای خودتان برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشته باشید، چرا که موفقیت در انتظار انسان های منظم و باهدف است.

تاریخ انتشار : 1398/07/07
کد : 129
تعداد بازدید: 13758

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601