شنبه 3 اسفند 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

حجت الاسلام سیدمهدی واعظ موسوی در جمع نخبگان و استعداد های برتراستان زنجان: کمال گرایی و مطلق گرایی، آفت زندگی مشترک است.

کارگاه فلسفه زندگی و خانواده خوشبخت  با حضور جمعی از استعداد های برتر استان در روز چهارشنبه مورخ 17/07/98 از ساعت 15 الی 17 در مرکز تخصصی آخوند خراسانی مشهد با حضور حجت الاسلام والمسلمین واعظ موسوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان، در این برنامه، مدرس کارگاه با بیان اینکه  فلسفه زندگی از امور مهم انسان‌شناسی و یکی از اساسی‌ترین موضوعات زندگی انسان است، ادامه دادد:اگر انسان نتواند تشخیص دهد که هدف از زندگی چیست، زندگی را بی‌معنی خواهد یافت. حجت الاسلام والمسلمین واعظ موسوی ، سنگ زیرین رشد شخصیت انسان را همان احساس بی نیازی همراه با احساس رضایت از زندگی  دانست و در ادامه به مباحث مرتبط با خانواده خوشبخت پرداخت و ادامه داد: نگاه جوانان در ازدواج باید مبتنی بر واقعیت باشد نه ایده آل ها؛ وجود چالش ها در زندگی مشترک امری بدیهی است که با تقویت آستانه تحمل و افزایش سعه صدر قابل رفع است و اگر زوجین قبول داشته باشند که آدمها مختلف هستند و ترکیب و عادات زندگی متفاوتی دارند، به جای تلاش برای تغییر دیگران که کاری بسیار طاقت فرسا و عملا ناشدنی ست، باید خود را تغییر دهند. مدرس کارگاه در ادامه فرمود انسان توانمند و توانگر واقعی کسی است که نه تنها احساس نیاز نمی کند، که درصدد پاسخ گویی به احساس نیاز دیگران نیز هست.

 

  مدرس کارگاه در ادامه افزود برای ازدواج و ادامه زندگی مشترک ملاکهای ازدواج مطرح نیستند بلکه توجه به خط قرمزها ضروریست و مهمترین خط قرمزی که باید به آن توجه کرد کمال‎‎گرایی و مطلق گرایی در نگاه به همسر و زندگی مشترک است. وی در ادامه گفت: جوانان باید توجه داشته باشند که زندگی همیشه شیرین نیست، بلکه گاهی شور و گاهی ترش است که انسان باید آن را تحمل کند.

تاریخ انتشار : 1398/07/22
کد : 133
تعداد بازدید: 11147

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601