جمعه 17 مرداد 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست هم‌اندیشی جمعی از استعدادهای برتر با مسئولان پارک علم و فناوری استان برگزار شد.

در ادامۀ برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و هم‌افزایی اجتماع نخبگانی با مسئولان استانی، نشست هم‌اندیشی جمعی از استعدادهای برتر با رئیس پارک علم و فناوری استان با هدف آشنایی بیشتر اجتماع ‌نخبگانی با  فرصت های شغلی، آگاهی مسئولان از توان و قابلیت‌های مستعدان‌برتر استان و همچنین بررسی چالش‌ها و مشکلات موجود در استان در روز دوشنبه مورخ 02 /98/10 از ساعت 9:30 الی12برگزار شد.

در این نشست، ابتدا دکتر ربیعی رئیس بنیاد نخبگان استان ضمن بیان اهداف نشست، به تشریح حمایت های بنیاد و آخرین تغییرات ایجاد شده در آیین نامه های بنیاد پرداخت. دکتر ربیعی در ادامه افزود، هدف از برگزاری این گونه نشست ها تبادل نظر در خصوص راه های افزایش سطح همکاری های مشترک  میان دستگاهی است و ادامه داد: استفاده استعداد های برتر از امکانات و ظرفیت های پارک علم و فناوری، زمینه تجاری سازی ایده های نخبگان استان را فراهم خواهد نمود.
 در ادامه برنامه، آقای مرادی کارشناس نظارت و اجتماعات نخبگانی بنیاد نخبگان استان،  به تشریح طرح شهید احمدی روشن( هسته های نخبگانی دانشجویی) پرداخت.

در ادامه نشست، دکتر مرادخانی رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان، به  معرفی فعالیتهای پارک  پرداخت  و ادامه داد پارکهای علم و فناوری محلی برای تبدیل پژوهش به سرمایه هستند.ایشان ادامه داد در همین راستا با دستگاه‌های دولتی و غیردولتی تفاهم‌نامه‌هایی به امضا رسانده‌ایم تا شرایط برای توسعه اکوسیستم  کارآفرینی هموار شود. ایشان  مهم‌ترین وظیفه پارک استان را حمایت  از ایده های فناورانه دانست و افزود هر کسی که به پارک می‌آید و ایده‌ای دارد، ایده‌اش ارزیابی می‌شود تا ببینیم که فناور است یا خیر؛ چرا که اگر ایده فناور باشد به یکی از ساختارهای تعریف شده در اکوسیستم کارآفرینی پارک وارد می‌شود.

ایشان درادامه نشست افزود با برگزاری این جلسات ما قادر خواهیم بود شما را در تبدیل ایده های خود به محصول یاری نماییم.

همچنین، نیاز سنجی برنامه های فرهنگی سال 1399 از مستعدان شرکت کننده توسط کارشناس امور فرهنگی بنیاد انجام شد.

در پایان نیز، نشست پرسش و پاسخ برگزار شد که در آن مستعدان‌برتر شرکت‌کننده به بیان نظرات، سؤالات و مسائل خود در حوزه حمایت های پارک علم و فناوری  و همچنین آیین نامه های حمایتی بنیاد ملی نخبگان پرداختند.

تاریخ انتشار : 1398/10/07
کد : 143
تعداد بازدید: 77

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601